Prestížne ocenenie BIELE SRDCE získali dve sestry levočskej nemocnice

18.5.2016

Včera, 17.mája 2016 Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v Levoči ocenením BIELE SRDCE vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám zo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. Slavomír Čuj, ktorý pracuje na psychiatrickom oddelení levočskej nemocnice 24 rokov, získal ocenenie v kategórii „sestra manažér“. V kategórii „sestra v praxi“ bola ocenená Anna Semanová, ktorá vykonáva povolanie sestry 20 rokov. Posledných 10 rokov pracuje na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutočnilo pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a z rúk prezidentky RK SaPA Mgr. Marcely Prílohovej  si ocenenie prevzali 2 naše sestry, ktoré boli nominované v  kategórii: sestra/pôrodná asistentka – manažér, sestra/pôrodná asistentka v praxi. „Mgr. Anna Semanová je oddaná svojej profesii, vedomosti a zručnosti získané celoživotným vzdelávaním flexibilne a kreatívne aplikuje v praxi. Je svedomitá, zodpovedná a obetavá. Pracuje aj v Agentúre domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Jej doménou sú pacienti s chronickými ranami, ktorí potrebujú trpezlivé a precízne ošetrovanie,“ uviedla PhDr. Beáta Ružbacká, MPH -  námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť.

Počas svojej odbornej praxe na psychiatrickom oddelení Slavomír Čuj výrazne prispieva  k vytváraniu optimálnych podmienok na poskytovanie kvalitnej, humánnej a holistickej starostlivosti o pacientov s duševným ochorením. „Ako vedúci zamestnanec  pri výkone svojho povolania kladie dôraz na to, aby bola pacientom s duševným ochorením poskytovaná komplexná ošetrovateľská starostlivosť, a aby sa dodržiavali zásady ošetrovateľskej etiky. Pozornosť venuje i odbornej pripravenosti sestier, a to nielen ich teoretickým vedomostiam, ale aj praktickým zručnostiam. Vyžaduje citlivý a empatický prístup, schopnosť dostatočne sa ovládať, zachovať neutrálny postoj, neprejavovať sympatie ani antipatie a prispôsobiť ošetrovateľskú starostlivosť individualite pacienta,“ dodala PhDr. Ružbacká, MPH.

Cena BIELE SRDCE bola odovzdaná počas slávnostného seminára organizovaného pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier. „Vedenie nemocnice obom sestrám srdečne gratuluje k prestížnemu oceneniu a zároveň im ďakuje za ich prácu, pracovné nasadenie, kreativitu a ľudský prístup k pacientovi,“ uzavrel riaditeľ nemocnice Mgr. Miroslav Jaška.